Vrachtwagenchauffeurs hebben steeds meer moeite met het vinden van een veilige parkeerplek waar ze hun wettelijk verplichte rust kunnen nemen. Omdat het aantal chauffeurs blijft toenemen, maar het aantal parkeerplaatsen niet, komt Nederland in totaal ruim 4000 parkeerplaatsen tekort.
Dat stelt werkgeversorganisatie TLN. Samen met vakbonden FNV, CNV en vrachtwagenchauffeurs trekt de sector aan de bel. De partijen willen dat er snel wordt geïnvesteerd in rustplaatsen en presenteren ideeën hoe het beter kan aan vijf provincies waar de krapte groot is.
Rusten op de vluchtstrook
Truckers hebben te maken met wettelijk verplichte rusttijden. Na een onafgebroken rijtijd van 4,5 uur moet bijvoorbeeld een pauze van 45 minuten volgen. Bij nachtdiensten zijn de rusttijden langer. Maar parkeerlocaties zijn steeds vaker al overvol en dat levert gevaarlijke situaties op.
“Als een chauffeur doorrijdt in de verplichte rusttijd, staat daar een boete op. Ze moeten dus wel stoppen”, zegt een woordvoerder van TLN. “Je ziet dan dat ze op de vluchtstrook, in een woonwijk of een bedrijventerrein gaan staan. Dat is natuurlijk niet de bedoeling.”
Het aantal chauffeurs neemt toe, en daarmee ook het aantal ritjes dat met vrachtwagens gereden wordt. Desondanks worden steeds vaker truckplekken bij bijvoorbeeld tankstations weggehaald, aldus de woordvoerder. Er zou nu een tekort zijn van 4400 plekken. “We hebben berekend dat als het zo blijft doorgaan, dat in 2040 opgelopen zal zijn tot een tekort van 7000.”
Lees het hele artikel hier Bron: NOS