BALLOOËRVELD – Van zaterdag 15 tot en met zondag 23 augustus vinden voor het eerst de Drentse Heidedagen plaats. Tijdens deze nieuwe, provincie brede activiteit organiseren de tien gescheperde schaapskudden in Drenthe dagelijks een gevarieerd programma, waarbij de herders, hun honden en de schaapskudden centraal staan.
Bron: Rolder Post
Foto: Rolder Post
Drentse Heidedagen
De organisatie heeft bewust gekozen voor de derde week van augustus, wanneer de Drentse heide volop in bloei staat. Het is de bedoeling dat de Drentse Heidedagen uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement.

Met de Heidedagen willen de organisatoren aandacht vragen voor het behoud van de tien gescheperde schaapskudden in Drenthe. Dit zijn schaapskudden die dagelijks onder leiding van een herder over de heide trekken. De Drentse schaapskudden worden gezien als levend erfgoed en de organisaties eromheen zijn opgenomen in de lijst van cultuurhistorisch erfgoed.

Bezoekers kunnen tijdens de Heidedagen onder meer deelnemen aan wandelingen met de schaapskudden over de bloeiende heide, demonstraties schapendrijven bekijken, zien hoe schapen worden geschoren, een wolmarkt bezoeken en deelnemen aan verschillende workshops.

Ook op het Ballooërveld worden activiteiten georganiseerd. Daar kunnen bezoekers op zondag 23 augustus deelnemen aan een ochtend- of avondwandeling, waarbij uitleg wordt gegeven over de belangrijke rol die schaapskudden spelen bij het beheer van het heidegebied.

Ben je een vroege vogel? Dan kan je mee met een vroegochtendwandeling over het Ballooërveld met oud-boswachter Kees van Son en de schaapskudde. Aantal deelnemers is beperkt – inschrijving en details (tijd en locatie) via schaapskuddeballooerveld@gmail.com. Geef aan voor welke activiteit en met hoeveel personen je je wil aanmelden.
⁠Is vroeg je bed uit niet jouw ding? Dan is er ook een avondversie van de wandeling met Kees van Son en de schaapskudde. Aantal deelnemers is beperkt – inschrijving en details (tijd en locatie) via schaapskuddeballooerveld@gmail.com. Geef aan voor welke activiteit en met hoeveel personen je je wil aanmelden.
⁠’s Middags is er een ontzettend boeiende lezing door hoogleraar Landschapsgeschiedenis Theo Spek. Ook hier is het aantal deelnemers beperkt – inschrijving en details (tijd en locatie) via schaapskuddeballooerveld@gmail.com.Geef aan voor welke activiteit en met hoeveel personen je je wil aanmelden.
⁠Heidemarktje van 11-16u op de Parkeerplaats ‘Knooppunt Balloo’ aan de Rammeringeweg. Kom met de fiets naar de schaapskooi, of parkeer de auto aan de Lienstukkenweg in Balloo en wandel naar de schaapskooi of krijg een lift van de trekkertram.
⁠Loop een stukje mee met de schaapskudde naar de schaapskooi vanaf de Rammeringeweg om 15:30.