Laatste begroting van huidig college toont positief resultaat van €54.500
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Aa en Hunze biedt de gemeenteraad een sluitende begroting aan voor het jaar 2026. Met een positief resultaat van €54.500 is het college erin geslaagd om, ondanks financiële uitdagingen, een solide financiële basis neer te zetten voor de komende jaren. Deze begroting is de laatste van de huidige bestuursperiode.
Solide financiële positie ondanks uitdagingen
De afgelopen jaren is veel gesproken over het zogeheten ‘ravijnjaar’, waarin gemeenten te maken kregen met financiële onzekerheid. Ook Aa en Hunze stond voor flinke uitdagingen. Dankzij duidelijke keuzes, gezamenlijke inzet met de gemeenteraad en extra middelen vanuit het Rijk is het gelukt om niet alleen 2026, maar ook 2027 structureel sluitend te begroten.
Voor 2028 en 2029 zijn er nog financiële knelpunten. Deze zullen door de nieuwe gemeenteraad en het toekomstige college moeten worden aangepakt. Daarmee ligt er een heldere opdracht voor de volgende bestuursperiode.
Beleidsarm, maar ambitieus waar het telt
De begroting 2026 is beleidsarm: er worden bewust geen grote nieuwe beleidsmaatregelen genomen. Dat is een gevolg van eerdere bezuinigingen én een keuze om ruimte te laten voor een nieuw college na de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.
Toch staat de gemeente niet stil. Er wordt doorgewerkt aan belangrijke projecten, zoals:
• Nij Begun en de RegioDeal
• De uitvoering van de Omgevingsvisie
• Versterking van maatschappelijke weerbaarheid
• De woningbouwopgave in de dorpen
Ook vraagt de organisatie veel inzet rond de landelijke verkiezingen in oktober 2025 en de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.
Wethouder financiën: “Stevige basis voor de toekomst”
Wethouder financiën Kiena ten Brink benadrukt dat het geen gemakkelijke opgave was:
“Het was echt passen en meten. Maar dankzij duidelijke keuzes samen met de raad, en steun vanuit het Rijk, kunnen we een sluitende begroting presenteren. Daarmee laten we een stevige basis achter. Tegelijk zijn we eerlijk: er ligt nog een opgave richting 2029. Ik heb er vertrouwen in dat de nieuwe raad en het college die verantwoordelijkheid met dezelfde betrokkenheid zullen oppakken.”
Bespreking in de gemeenteraad
De begroting 2026 wordt besproken tijdens de raadsvergaderingen van:
Donderdag 6 november 2025
Woensdag 12 november 2025