Alweer voor het tiende jaar organiseerde de Fietstoerclub Rolde de Roldertoren Classic toertocht voor MTB´s en gravelbikes. De tocht is destijds ontstaan om geld in te zamelen voor onderzoek naar kanker, vanuit clubleden met familie die kampte met deze ernstige ziekte.
Bron: Rolder Post
Foto: Eigen Rolder Post
Het is een jaarlijks evenement geworden dat laagdrempelig en toegankelijk is voor iedereen die een Mountainbike heeft of ergens kan lenen. De routemeesters stippelen ieder jaar weer andere routes uit. De deelnemers kunnen kiezen vo – or 30 of 60 km MTB, maar ook voor een uitdagende 95 km MTB of 100 km op de zogenaamde Gravelbike, een racefiets die geschikt is voor onverharde wegen.

Maarten Brugman is de laatste twee jaren de coördinator van deze toertocht en hij vertelt: ¨Deze toertocht is echt een activiteit die we met veel vrijwilligers van de Fietstoerclub Rolde organiseren. We willen iedereen in de omgeving de kans geven om over de mooiste paadjes in de omgeving te rijden, ook sommige delen waar je normaal niet mag rijden of die weinig mensen kennen. Ieder jaar kiezen we een goed doel; dit jaar gaat de opbrengst naar Spieren voor Spieren.

Het is fantastisch om te zien dat ook na al deze jaren nog steeds zo´n 30 vrijwiligers, ongeveer de helft van onze leden, enthousiast meehelpen om de tocht te realiseren. Ook de vrjwilligers van de Boerhoorn werken hard mee om de deelnemers na de finish een warme snack te serveren; die snack is bij de (lage) deelnameprijs inbegrepen, net als drinken en lekkers bij verzorgingsposten onderweg langs de routes.

Het weer was deze zondag niet erg mooi, maar desondanks waren er zo´n 350 deelnemers die zich niet lieten afschrikken door een beetje regen nu en dan. We zagen heel veel blije gezichten bij de finish en we kregen heel veel complimenten over de mooie routes en de goede organisatie. Daarvoor doen we het! Het was dan ook gezellig druk in de Boerhoorn met de fietsers die bleven napraten onder het genot van een snack en een drankje.

De voorbereiding doen we met een klein kernteam van 6 mensen. Deze mensen steken heel veel tijd in de voorbereiding, al vanaf november. Door deze goede voorbereiding voldoen we aan de vele regels die er tegenwoordig zijn en verloopt alles vandaag goed. Alle hulde voor dit kernteam!”