De sportkampioen van Aa en Hunze van 2025 zijn maandagavond gehuldigd door sportwethouder Richard Heling en Team Sport van de gemeente.
Bron: De Schakel
Foto Herman van Oost
Terwijl Olympische sporters in Milaan en Cortina een poging deden om een gouden, zilveren of bronzen medailles te halen werden tijdens een feestelijke bijeenkomst in café ’t Keerpunt in Spijkerboor verscheidene sportkampioenen uit Aa en Hunze van 2025 in het zonnetje gezet. Richard Heling en Marije Joling vroegen de sportkampioen een voor een naar voren voor een gesprekje. De sporters kregen een Bartje als aandenken.
Nominaties
Vier van deze sportkampioenen worden genomineerd voor het Sportgala Drenthe op 9 maart 2026. Zij horen in het ATLAS theater in Emmen of zij sportkampioen van Drenthe zijn geworden. Wielrenner Thom van der Werff uit Annen werd Nederlands kampioen bij de beloften. Hij wordt voorgedragen voor de categorie Drents sportman. Voor de categorie Sportvrouw van Drenthe wordt Jasmijn Veenhuis voorgedragen. De toen 17-jarige schaatsster uit Gieten werd wereldkampioen op de Ploegenachtervolging bij de junioren en derde in het individuele WK-klassement. De heren van Unitas uit Rolde dingen mee naar de titel van Drents sportploeg van het jaar 2025. De Rolder handballers schreven historie door naar de Eredivisie te promoveren. Als sporttalent heeft Aa en Hunze karter Roan Boerema voorgedragen. De Gietenaar pakte als twaalfjarige de titel in de tweetakt Mini 60cc-klasse van de NXT GP Dutch Open.
Lees het hele artikel HIER